Čo vedci vyskúmali o koronavíruse

júl 2020

Vedec-1080x675
Ľudstvo a vírusy na svete vedľa seba existujú od nepamäti. Ak sa pozrieme do mikrosvěta na všetky baktérie, huby alebo práve vírusy, ťažko sa ubránime otázke, ako vôbec ľudstvo dokázalo prežiť do dnešnej doby. Ale to je práve tá dobrá správa. Nad vírusmi víťazíme už milióny rokov, takže si poradíme aj s týmto, ktorý nám práve teraz komplikuje životy.


Koronavírusy sú rodina vírusov, ktoré spôsobujú bežné sezónne ochorenia dýchacích ciest, ale taktiež aj niektoré vážnejšie ochorenia ako SARS a MERS. Koronavírus s označením SARS-Cov-2, spôsobujúci ochorenie COVID-19, sa šíri ešte len od novembra 2019. Napriek tomu mu táto krátka doba stačila na to, aby celý svet prevrátil hore nohami. Vedci vírus dôkladne skúmajú. Čím viac o ňom budeme vedieť, tým lepšie sa pred ním budeme môcť chrániť.

Čo už o koronavíruse SARS-Cov-2 vieme:

Pri stabilnej izbovej teplote prežíva vírus po dobu 2 dní, je teda stabilnejší ako iné známe ľudské koronavírusy. Teplota okolo 56 °C zabíja koronavírus SARS rýchlosťou približne 10 000 jednotiek za 15 minút. Preto je varenie pomerne spoľahlivou metódou k zničeniu tohto koronavírusu (je dobré ich variť aspoň 5 minút, čoje doba potrebná pre zničenie aj vírusu žltačky). Vírus v bunke bol stále ako aktívny zaznamenaný aj po 21 dňoch pri teplotách + 4 °C a – 80 °C. Zmrazenie teda v žiadnom prípade vírus neohrozí. Čo na koronavírus platí, je dôkladná dezinfekcia rúk a povrchov, ktoré s ním mohli prísť do styku, prípadne vystavenie (no nie tela!) vysokým teplotám.

Ako pred vírusmi chrániť potraviny?

Väčšina potravín sa samozrejme dezinfikovať nedá. Bohužiaľ, naozaj nemôžeme odporučiť žiadnu dezinfekciu, kde by sme po konzumácii pokrmov neriskovali pokazený žalúdok, prípadne vážne zdravotné problémy. Ani kúpa baleného alebo mrazeného pečiva a ostatných potravín nezaručí, že nebudú na povrchu kontaminované. Preto sa odporúča pečivo obkrájať, prípadne vystaviť vysokým teplotám. Vyššia teplota je spoľahlivou metódou, a pečivo môžete dať rozohriať do rúry alebo si z chleba urobiť napríklad hrianky alebo sendviče. Čo sa týka ovocia a zeleniny, ktoré sa umyť dajú, aj tu sa odporúča radšej ich obkrájať.

Čo všetko nový koronavírus vydrží


Podľa štúdie, publikovanej on-line v marci 2020, je možné životaschopný vírus detegovať:

  • 2 – 3 dni na plaste a nerezovej oceli,
  • až 24 hodín na kartóne,
  • až 4 hodiny na medi,
  • v aerosóloch až 3 hodiny po aerosolizácii.

Je potrebné dodať, že táto štúdia ešte nebola klinicky overená. Vedci ju publikovali skôr, 
ako je v takýchto prípadoch bežné, pretože ľudia na celom svete napäto očakávali zodpovedanie týchto základných otázok.

Svetová zdravotnícka organizácia ku COVID-19 uvádza:


Vírus je stabilný v stolici (a moči) pri izbovej teplote po dobu najmenej 1 – 2 dní.
Vírus je stabilnejší (až 4 dni) v stolici pacientov s hnačkou (ktorá má vyššie pH ako normálna stolica).


Dezinfekcia všetkých predmetov z plastu a nerezovej ocele je preto pre prevenciu úplne kľúčová. To sa týka konkrétne mobilného telefónu, klávesníc počítačov, tiež kľúčov, 
ale napríklad aj volantu, riadiacej páky alebo kľučiek na dverách. Dokonca by sa dámy 
i páni mali na čas vzdať nosenia šperkov a hodiniek. Hrozí totiž väčšie nebezpečenstvo 
vašim cennostiam ako vám, pretože dezinfikovanie by ich mohlo nenávratne poškodiť. 
Bez dezinfekcie by sa zase mohli stať potenciálnym zdrojom nákazy. Je nutné eliminovať 
i tie najmenšie riziká.


Čo z toho všetkého vyplýva?

Dôkladne si umývajte ruky naozaj vždy, keď sa vrátite z vonku a pred každou manipuláciou s potravinami. Počítajte s tým, že aj potraviny (najmä čerstvé pečivo a ovocie) môžu byť – teoreticky – kontaminované už pred zakúpením v obchode. Preto si radšej kupujte také potraviny, u ktorých toto nehrozí. Tégliky od jogurtov, kartóny od mlieka po prinesení domov dezinfikujte a tak isto aj celú plochu, na ktorej vykladáte nákup dezinfikujte. Pečivo pred konzumáciou zohrejte v rúre alebo na panvici či v hriankovači – mikrovlnná rúra vírus nezničí.


Dezinfikujte plastové a kovové predmety a plochy. Na čas sa vzdajte nosenia šperkov a vecí, okrem tých, ktoré nevyhnutne potrebujete. Zabránite tak nielen ich prípadnej kontaminácii, ale hlavne pri nutnosti dezinfikovať, aj ich prípadnému poškodeniu. Navyše tak ušetríte svoj čas i energiu.

TIP
Ako účinnú dezinfekciu môžete použiť Betadine dezinfekčný roztok, pretože bezpečne zničí pri dostatočnej dobe pôsobenia (2 minúty) väčšinu vírusov, baktérií, plesní a húb.


Pripravte si dezinfekčný roztok

Zrieďte Betadine dezinfekčný roztok v pomere 1 diel vody, 3 diely dezinfekcie Betadine a máte pripravenú dezinfekciu na ruky.