Grilovanie v záhrade alebo na terase sa stáva klasikou a všetci ho milujeme. Záhrada pri dome ponúka ešte ďalšiu možnosť, ako si užiť príjemný večer s rodinou a priateľmi. Prichystajte si špekáčiky, naštiepajte drevo a ide sa opekať.
Možností máme niekoľko a samozrejme záleží aj na financiách. Kúpiť si môžeme napríklad kovové ohnisko, rôzne ohniskové stavebnice a v neposlednom rade ohnisko klasické, táborové.
Ako na to? Táborové ohnisko, ktoré bude zapustené čiastočne v zemi, má niekoľko výhod. Hlavnou výhodou takéhoto ohniska je, že pri kosení trávnika nemusíme obstrihávať zarastené kamene okolo ohniska. Údržba je preto celkom jednoduchá. Jeho veľkosť volíme podľa toho, koľko nás bude pri ohnisku sedieť. Použite naň iba suché kamene. Určite ich nelovte v rieke alebo potoku, lebo po zohriatí s obľubou praskajú a úlomok by vám mohol ublížiť. Či už sa rozhodnete vybudovať ohnisko zapustené do zeme alebo nie, kamene sú potrebné vždy, aby nám okolité prostredie nezačalo horieť.
Aj keď presne viete, kam ste vidlice na opekanie minulý rok odložili, vo chvíli, keď ich budete potrebovať, ich nenájdete. Je to rovnaká opekačková klasika, ako to, že vám oheň na prvýkrát nikdy nechytí alebo že ak sedíte, kde sedíte, dym pôjde vždy na vás. Sú to veci, ktoré robia opekačku opekačkou.
S rukavicami či bez rukavíc, štiepanie dreva sa mnohokrát nezaobíde bez triesky v dlani alebo prste. Keď už sa to naozaj stane, máme pre vás okrem klasickej pinzety dva tipy, ako sa triesky ľahko zbaviť:
- Použite veľmi silnú lepiacu pásku. Triesku prelepte a ak sa vám ju v konečnom dôsledku nepodarí úplne vytiahnuť, tak ju aspoň povytiahnete. Potom sa vám ju už snáď pinzetou podarí uchytiť.
- Máte doma prázdnu injekčnú striekačku? Potom máte vyhraté. Priložte koniec striekačky na triesku a podtlakom triesku vysajte. A je to!
- Nezabudnite následne ranu vydezinfikovať. Kto vie, čo na tej trieske bolo.